Systémový projekt Kvalita I

15. červenec 2008

Ilustrační pracovní listy pro český jazyk a literaturu.
Nově jsme pro Vás uveřejnili popis zkoušky z českého jazyka a literatury a jejích jednotlivých dílčích zkoušek. Tyto informace naleznete na www.cermat.cz. ... VÍCE

19. červen 2008

Novelu podepsal prezident.
Dnes ve tři hodiny podepsal Prezident ČR, Václav Klaus, novelu školského zákona upravující nový model maturitní zkoušky.První maturanti budou tedy maturovat dle nového modelu již v roce ... VÍCE

5. červen 2008

Novelu školského zákona z roku 2004 týkající se změny modelu reformované maturity schválil dne 4. 6. Senát.
Z přítomných 56 senátorů hlasovalo 52 pro, 1 proti a 3 se zdrželi hlasování. V současné době čeká novela na podpis prezidenta, který je třetím a posledním krokem jejího schválení. VÍCE

Osobní portfolio žáka

Uvažujete o zavedení pedagogického portfolia na vaší škole?
Chcete se dozvědět více o portfoliovém hodnocení
Pak jste navštívili ty správné webové stránky...

Tyto stránky slouží k prezentaci informací o projektu Osobní portfolio žáka a jeho výstupů. Užitečné rady by na nich měli nalézt všichni učitelé a učitelky, kteří používají či by rádi začali používat portfoliového hodnocení, ale nemají k němu dostatek materiálů. Zajímavé informace zde však čekají i na další zájemce - rodiče, studující, veřejnost.

Údaje prezentované na webových stránkách jsou rozděleny do několika skupin, které jsou přístupné prostřednictvím příkazů v postraní liště.

Pokud vás zajímá, kdo, kdy a jak realizuje projekt Osobní portfolio žáka, pak doporučujeme nahlédnout do oddílu O PROJEKTU.

Jestliže byste se rádi seznámili s tím, jak se o školních portfoliích a portfoliovém hodnocení píše v odborných článcích, pak vstupte do oddílu PORTFOLIO V PEDAGOGICKÉM TISKU. Naleznete zde přehled článků z odborných časopisů, které se portfoliového hodnocení dotýkají, a to s údaji pro vyhledání a s krátkým popisem obsahu článku.

Oddíl PORTFOLIA V ČESKÝCH ŠKOLÁCH je určen pro všechny, kdo se chtějí seznámit s konkrétními postupy učitelek a učitelů, kteří portfolia používají ve své výuce. Řada z nich se rozhodla s námi podělit o své zkušenosti a tím inspirovat další vyučující nejen v zavádění toho, co je dobré, ale také ve vyvarování se toho, co je problematické.

Poslední oddíl nazvaný ZAČÍNÁME S PORTFOLII - NÁMĚTY A INSPIRACE je určen těm, kteří již učinili rozhodnutí o tom, že portfoliové hodnocení chtějí zkusit zahrnout do výuky a nyní hledají podporu. Právě těm vyučujícím nabízíme materiály, které pomohou snížit náročnost pedagogického portfolia a maximálně využít jeho silných stránek.

Tyto webové stránky jsou otevřeny všem, koho portfoliové hodnocení zajímá. Pokud na stránkách něco postrádáte nebo pokud byste rádi přidali vlastní zkušenosti, budeme velmi rádi. V tom případě nás prosím kontaktujte na adrese portfolio@cermat.cz.